Ametlik teave

Ruum 212

Tööaeg: 08:00 - 15:00
    Kohustused:
  • Aitab kaasa lapse isiku kujunemisele ja arengule koolis, peres, last ümbritsevas võrgustikus jne.
  • Kaitseb ja esindab laste õigusi ja huvisid koolis, erinevates asutustes, kaasates vajadusel teisi kooliväliseid spetsialiste.
  • Nõustab lapsevanemaid lapse arendamise ja kasvatamise teemal. Selgitab sotsiaalseid toimetulekuoskusi takistavaid tegureid, abistades sobivamate kasvatusalaste strateegiate leidmisel ja rakendamisel.
  • Selgitab välja riskigruppi kuuluvad lapsed ja noored (raskused sotsialiseerumisega, vajab hooldust, sattus raskesse olukorda), osutab sotsiaalpedagoogilist abi ja pakub tuge.
  • Selgitab välja ja ennetab õpilaste antisotsiaalse käitumise probleeme: kuritegusid, seaduserikkumisi, alkoholi, narkootikumide ja uimstite tarvitamist, vigastusi.
  • Korraldab ja viib läbi tervislikku eluviisi toetavaid tegevusi ning erivajadustega õpilaste parandus- ja rehabilitatsioonitegevust.
  • Abistab lapsi erinevates sotsiaalsetes tegevustes, vaba aja sisustamises, õpi- ja karjääri valikute tegemisel, tööheives, taastumises.
  • Nõustab lapsevanemaid, õpetajaid ja teiste ametikohtade esindajaid.
  • Aitab kaasa õpilase isiksuse ohutusele ja psühholoogilisele mugavusele, tagab õpilase elu ja tervise kaitset.
  • Sotsiaalpedagoog konsulteerib lapse kasvatamise, tema sotsiaalse kohanemise küsimustes jm.
Detailselt >>